ورزشی

آخرین وضعیت تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

خبرگزاری میزان: تکواندوکاران ایران در رنکینگ المیپکی شرایط نسبتا ایده‌آلی دارند و به نظر می‌رسد کسب ۲ یا ۳ سهمیه المپیک از طریق رنکینگ دور از دسترس نباشد. در ادامه به بررسی شرایط هوگوپوشان ایرانی در رنکینگ اوزان المپیکی می‌پردازیم.

وزن اول المپیکی -۵۸ کیلوگرم

در این وزن آرمین هادی‌پور با کسب ۳۱۷ امتیاز در رده پنجم قرار دارد و با قهرمانی در رقابت‌های دانشجویان جهان ۲۰ امتیاز دیگر به داشته‌های خود اضافه کرد. آرمین در رنکینگ ماه آینده به ۳۳۷ امتیاز می‌رسد و جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.

همچین فرزان عاشورزاده در همین وزن با ۱۸۳ امتیاز در رده نوزدهم جای گرفته است.

وزن دوم المپیکی -۶۸ کیلوگرم

در این وزن ۳ هوگوپوش کشورمان در جدول حضور دارند اما هیچ‌یک از آنها در بین ۱۰ نفر برتر نیستند. نکته جالب اینجاست تمام این نفرات ۲۰ امتیاز هم از رقابت‌های دانشجویان جهان کسب کردند.

میرهاشم حسینی ستاره این روز‌های تکواندو ۲۴۴ امتیازی است و در جایگاه یازدهم ایستاده و با احتساب امتیاز‌های دانشجویان جهان در رنکینگ ماه آگوست شرایطش بهبود پیدا می‌کند.

سروش احمدی ۲۰۵ امتیازی هم چهاردهم است و به احتمال فراوان حداقل یک رده صعود خواهد داشت.

همچنین امیر محمد بخشی هم ۱۴۶ امتیازی است و رده بیست و دوم را به خود اختصاص داده و می‌تواند تا ۳ رده در رنکینگ صعود داشته باشد.

وزن سوم المپیکی -۸۰ کیلوگرم

تیم ایران در این وزن هیچ تکواندوکاری در بین ۲۵ نفر برتر رنکینگ المپیک ندارد.

وزن چهارم المپیکی +۸۰ کیلوگرم

در این وزن سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی تکواندو تا این لحظه ۲۷۱ امتیاز به دست آورده به جایگاه ششم رسیده است. سجاد در رقابت‌های دانشجویان جهان حضور نداشت، اما باید دید می‌تواند خود را به جمع ۵ نفر برتر برساند یا خیر. سجاد تنها ۵ امتیاز با ردیک ایسائف آذربایجانی که در رده پنجم رنکینگ است، فاصله دارد.

در این وزن سعید رجبی هم با ۱۶۰ امتیاز در جایگاه بیست و چهارم ایستاده و عملا شانسی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ ندارد.

با توجه به بررسی شرایط ملی‌پوشان تکواندو در رنکینگ المپیکی به نظر می‌رسد کسب ۲ یا ۳ سهمیه از طریق رنکینگ دور از ذهن نیست. البته یک سهمیه از طریق گرنداسلم هم وجود دارد و پس از آن، رقابت‌های قاره‌ای هم به عنوان آخرین شانس جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ برای تکواندوکاران در نظر گرفته شده است.

با توجه به خلاء موجود در تکواندوی ایران در وزن -۸۰ کیلوگرم، از همین حالا میتوان پیش‌بینی کرد کسب ۴ سهمیه غیرممکن است و هوگوپوشان کشورمان در بهترین حالت با ۳ سهمیه راهی المپیک ۲۰۲۰ می‌شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا