ورزشی

اسطوره ا ک تاری باشگا رئال مادری ر تغیی داد

مدال: بنیتو فلورو یکی از اسطوره‌های باشگاه رئال مادرید محسوب می‌شود، شخصی که در زمان حضورش روی نیمکت رئال مادرید، با تزریق تفکرات نابش تاریخ باشگاه را تغییر داد.

«بنیتو فلورو» شاید برجسته‌ترین و مشهورترین نام در تاریخ مدرن رئال‌مادرید نباشد اما بدون شک یکی از محترم‌ترین و ماندگارترین چهره‌های تاریخ قوهای سپید اسپانیا محسوب می‌شود؛ کسی که تصمیم گرفت در زمان مربیگری‌اش در مادرید، یک روانشناس را در تیم استخدام کند، اقدامی که تاثیر بزرگی در آینده این تیم داشت.

اسطوره‌ای که تاریخ باشگاه رئال‌مادرید را تغییر داد

فلوروکه سابقه رساندن «آلباسته» از تیمی معمولی به تیمی که برای سهمیه اروپایی می‌جنگد را در کارنامه داشت، از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ روی نیمکت مربیگری رئال مادرید نشست و طرز فکر جدیدی را همراه خود به این باشگاه آورد.

پیش از اولین بازی در اردوی پیش فصل تابستانیِ مادریدی‌ها در سال ۱۹۹۲، فلورو روانشناسی به نام‌ «امیلیو سیداد» را به کادر فنی اضافه کرد، کسی که موفق شد پیوند تیمی را به شدت افزایش دهد و بازیکنان را با آرامش فکری و انگیزه بالا به زمین بفرستند.

البته این اتفاق در فوتبال امروزی یک امر بسیار رایج محسوب می‌شود اما در آن زمان حرکتی بسیار غریب بود که توسط سرمربی رئال به مرحله اجرا گذاشته شد. جالب‌تر اینکه با کمک فلورو و سیداد، فلسفه تمرینات رئال برای همیشه دستخوش تغییر شد و همین تغییرات موفقیت‌های آینده سفیدپوشان را رقم زد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا