خبرها

روزنامه‌های تهران: جانسون، ترامپ دوم است

اکی ترین ها: در پی اعلام استعفای ترزا می از سمت نخست وزیری بریتانیا که به دلیل ناکامی‌اش در اجرای بریگزیت و مدیریت آن رخ داد، حزب محافظه‌کار بریتانیا که پیروز انتخابات پیشین در پارلمان بود از میان بوریس جانسون و جرمی هانت رای گیری کرد و در نتیجه جانسون همانطور که پیش‌بینی می‌شد به عنوان رهبر حزب و نخست وزیر انتخاب شد.

واکنش‌ها به ساکن جدید خانه شماره ۱۰ لندن

«اگر من نخست وزیر شوم، آیا از اقدام نظامی علیه ایران حمایت می‌کنم؟ پاسخ منفی است.» این آخرین گفته بوریس جانسون نخست وزیری انگلیس درباره ایران است. جانسون، به استفاده از واژه‌های تیز و تند و واکنش‌های خاص شهره است. او بارها با جملات صریح و تند، ایران را مورد انتقادهای خود قرار داده است.

امروز روزنامه‌های صبح کشور هم در صفحه نخست خود به انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس واکنش نشان دادند که یکی دو نمونه از آن را در ادامه می خوانید:

ققق

روزنامه اصولگرای وطن امروز هم در واکنش به انتخاب نخست وزیر جدید انگلیس با تیتر دُرشت نوشت: «ترامپ ۲» و ادامه داد: برخی رسانه‌های جهان، جانسون را «دیوانه» می‌خوانند و بعضی «دلقک» اما هرچه باشد، انتخاب یک ملی‌گرای طرفدار سفت و سخت خروج از اتحادیه اروپایی به عنوان نخست‌وزیر انگلیس، بعد از انتخاب ترامپ در آمریکا، به منزله زنگ پایان پروژه جهانی‌سازی غربی است.

روزنامه اصلاح طلب سازندگی هم با انتشار تصویری تمام قد از بوریس جانسون نوشت: «ترامپِ انگلیس».

روزنامه‌های تهران: جانسون، ترامپ دوم است

روزنامه اعتماد هم با تندرو خواندن بوریس جانسون در صفحه نخست خود اینگونه نوشت که: لندن را می‌توان یکی از سیاسی‌‌ترین پایتخت‌های جهان در تاریخ معاصر دانست. حالا سورپرایز جدید عرصه سیاست بریتانیا بوریس جانسون است.

روزنامه‌های تهران: جانسون، ترامپ دوم است

روزنامه اصولگرای جوان هم از تکثیر ترامپ در لندن خبر داد و نوشت: دلیل حمایت ترامپ از جانسون انگلیسی یک چیز بیشتر نیست: تکثیر شخصیت‌های عوام‌گرا، اسلام‌ستیز، جنجالی، ضد مهاجر و اروپا‌ستیزی مثل خودش که حالا به یمن دموکراسی غربی، یک به یک در گوشه و کنار اروپا و امریکا سبز می‌شوند! 

روزنامه‌های تهران: جانسون، ترامپ دوم است

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا